Осјечани: Дан Светог Саве

Како и приличи великом светитељу Српскога рода, светитељу Сави, првом Архиепископу Српском, прослављен је овај дан у Осјечанима. Свету литургију је служио протонамјесник Александар  Лучић уз присуство великог броја вјерника и дјеце ове парохије.

После свете литургије обављен је трократни опход око храма уз пјевање химне светом Сави,
а након тога је преломљен славски колач и благословено је кољиво. Дјеца су извела пригодне рецитале у славу светог Саве, и даривана су поклон пакетићима.

Кума овогодишње славе је била г-ђа Љубица Лучић са својом породицом,а кумство за следећу годину је преузео г. Борислав Васић из Осјечана. Славље је настављено у веома пригодној духовној атмосфери у светосавској сали до вечерњих часова.