Божић и Бадње вече у Дервенти

Прослава Празника Рођења Христова у Дервенти, започела је служењем вечерњег богослужења у Саборном храму  Успења Пресвете Богородице.
Вечерње богослужење служио је протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, архијерејски намјесник дервентски и старјешина храма Успења Пресвете Богородице у Дервенти. Као и претходних година, начелник општине Дервента господин Милорад Симић изнио је бадњак из храма и у присуству мноштва народа, након освећења, приступило се паљењу бадњака.
На светој литургији која је служена у 05 часова началствовао је протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, а саслуживали су: протојереј-ставрофор Драган М. Каиновић, протонамјесник Илија Јовић, јереј Љубиша Новић и ђакон Перица Станојевић.