Одржана пројекција документарног филма „Ви идите, ја нећу“

У четвртак, 21. децембра 2017. године, када наша Света Православна Црква прославља преподобног Патапија, светог апостола Состена, Аполоса и друге, по благослову Епископа зворничко – тузланског, господина Фотија, у сали Светосавског дома у Блатници, одржана је хуманитарна пројекција филма „Ви идите, ја нећу“.

Ова акција спроведена је под покровитељством хуманитарне организације „Стуб краља Стефана“, и парохије блатничке у Блатници.

Акција је имала за циљ да се у оквиру ове пројекције филма, прикупе одређена финансијска средства за српске породице на Косову и Метохији. Жеља је била, између осталог, да приказивањем овог филма, који је урађен по књизи Митрополита Амфилохија „Љетопис новог Косовског распећа“, вјерници парохије блатничке, виде откривење једне неиспричане приче о вишевијековном косовско – метохијском страдању српског народа, његовог вјерског и културног наслијеђа кроз цијелу историју, а посебно у периоду великог погрома 1999. и 2004. године.

У самом филму, имамо осврт и на породичну драму несталог Милоша Ћирковића, тачније, једну невјероватну причу о подвигу једног човјека, али и цијелог српског народа и православне Цркве, са вјером и жељом да се сачува Света земља Косова и Метохије.

КОСОВО МЕТОХИЈА МАРТОВСКИ ПОГРОМ ФИЛМ БЛАТНИЦА