БРЧАНСКО НАМЈЕСНИШТВО - Прва недјеља божићног поста

Брчко

У суботу 02. децембра када наша Црква молитвено прославља Светог пророка Авдију, мученика Варлаама и преподобног Јоасафа у евхаристијском сабрању Храму Успења Пресвете Богородице у Брчко дистрикту, које је предводио протојереј-ставрофор Небојша Драшкић, учествовали су ученици из основних школа у Брчко дистрикту.

Ученици су дошли предвођени својим катихетама: протојерејем-ставрофором Александаром Михајловићем, јерејем Спасојом Радовановићем, протођаконом Драганом Поповићем, Јованом Рикановићем, Ђорђем Глигићем, Владом Мојевићем и Небојшом Ераком. На овај начин се оно што дјеца уче у школи потврђује и у животу, а то је да смо сви једно у Богомладенцу Христу.

Доњи Брезик

Дана 2.12.2017. године у Храму Христа Спаситеља у Доњем Брезику служена је Света литургија након које је услиједило причешће дјеце школског и предшколског узраста, те осталих вијерника.

Литургију је служио протојереј-ставрофор Саво Тодоровић уз саслужење протођакона Жељка Секулића. На крају литургијског сабрања, старјешина храма, прота Вујадин Станишић се захвалиo дјеци и родитељима што су се и ове године одазвали у великом броју, те их позвао да се на исти начин што чешће сабирају у цркви.

Пелагићево

Како нам је жеља да изучавамо Православну вјеронауку, још већа нам је жеља да живимо по оном што изучавамо.

Ученици ОШ „Васо Пелагић„ из Пелагићева, већ традиционално своју вјеронауку показују на дјелу. Тако је било и овог петка, 1. новембра, када су приступили Светој Чаши.

Литургију је служио протојереј-ставрофор Драган Петровић, парох друге парохије горњожабарске, а ученици су са својим вјеручитељем протојерејем-ставрофором Миодрагом Каиновић дошли на свету литургију на којој су били причешћени.

Нема љепшег момента него видјети малу дјечицу како приступају Светој Чаши, јер то је доказ да је наша вјера у Васкрслог Господа жива вјера. Није обичај, већ нешто што живи у нама и нешто по чему треба да живимо.

ВЈЕРОНАУКА БОЖИЋНИ ПОСТ ПЕЛАГИЋЕВО БРЧКО ДОЊИ БРЕЗИК