Прослава храмовне славе у Доњем Жабару

У недељу 20. по Духовима, 14. октобра 2018. године, када наша света Црква прославља празник Покрова Пресвете Богородице у храму у Доњем Жабару је прослављена храмовна слава наше светиње.

Свету Литургију, у препуном храму, су служили високопречасни оци протојереј-ставрофор Небојша Драшкић и протођакон Драган Поповић.

Прота Небојша је у надахнутој проповиједи поучио присутне вриједности и узвишености празника који прослављамо и свим нашим парохијанима пожелио срећну храмовну славу.

Велики број наших парохијана који овај велики празник прослављају и у својим домовима узео је учешћа у молитвеном слављу а многи од њих су примили свету тајну причешћа.

Како то традиција и налаже, први међу једнакима у овом радосном догађају био је овогодишњи кум Петар Јовичић из Доњег Жабара који је са својом дивном породицом припремио послужење за присутне и трпезу љубави којом је славље и настављено после свете Литургије.

За кумове славе за идућу годину су се јавили браћа Јово и Цвијетин Дамјановић из Човић Поља чиме се наша породица кумова ове светиње наставила ширити.

Предиван дан испуњен заједништвом и радошћу је испунио срца свих присутних благодарношћу Царици Небеској на свему уз молитву Пресвета Богородице моли Бога за нас !

протојереј-ставрофор Јово Р. Михајловић

ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ХРАМОВНА СЛАВА ДОЊИ ЖАБАР