Модрича: ОДРЖАНА ЧЕТВРТА БИЦИКЛИЈАДА И "СОКОЛСКЕ ИГРЕ"

Република Српска - Модрича - манифестација
12. АВГУСТА /СРНА/

У Модричи је у недјељу одржана рекреативна бициклијада од цркве у центру града до Ријечана Горњих, гдје су одржане Соколске игре са око 80 учесника свих узраста.

Координатор Светосавске омладинске заједнице јереј Горан Пањков, која је организатор манифестације, рекао је да су четврта по реду бициклијада и Соколске игре организоване у знак сјећања на Пробој коридора - најзначајнију војну операцију за Репбулику Српску, те смрт 12 беба у бањалучком породилишту 1992. године.

"Циљ одржавања бициклијаде је нагласити важност догађаја из новије историје у којима је српском народу и Српској православној цркви на овом простору обезбијеђена слобода", рекао је СРНИ Пањков.

Он је истакао да је намјера да се током манифестације, уз дружење грађана, оживе древне народне игре - скакање у врећи, бацање камена с рамена, навлачење конопца, те промоција кориштења бицикла као превозног средства.
Старт бициклијаде био је у порти Цркве Успења Пресвете Богородице у Модричи, у којој је прије тога служена Света Литургија.

Стазу од 12 километара за око 40 минута прешли су сви учесници, међу којима је био и седмогодишњи Давид Tомушиловић и његова четверогодишња сестра Лара која је највише времена провела у корпи на очевом бициклу.
Срђан Главоћић најдаље је бацио камен у категорији сениора, а Драган Tомушиловић побиједио је у млађој категорији.

Екипа "Томушиловићи" у саставу Милан Tомушиловић, Бојан Tомушиловић и Младен Tојић побједници су такмичења у навлачењу конопца у тешкој категорији, на којем је учествовало 10 екипа.

Побједник међу 10 екипа у навлачењу конопца у лакој категорији је екипа "Tомушиловићи два" у чијем саставу су били Драган Tомушиловић, Далибор Станишић и Гаврило Зечевић.

Раздаљину од 30 корака, скачући у врећи, међу сениорима набрже је прешао Андреј Савић, а код јуниора Драган Tомушиловић.

Предсједник Светосавске омладинске заједница Модрича Борис Вуковић оцијенио је да је манифестација успјела.

О безбједности учесника бициклијаде бринули су припадници Полицијске станице Модрича, а бициклијаду је подржала Општинска борачка организација Модриче и начелник општине Младен Крекић, покровитељ овогодишње манифестације.