БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА ТУЗЛАНСКОГ

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија  у сриједу 4. недеље Свете Четрдесетнице, 22. марта 2023, у Архијерејском намјесништву тузланском одржано је годишње сабрање, исповијест и радни састанак свештенства. Сабрање је ове године одржано у Лопарама.

Литургијом Пређеосвећених дарова, у храму Покрова Пресвете Богородице, началствовао је високопреподоби архимандрит Гаврило (Стевановић, игуман манастира светог Николе на Озрену; уз саслужење јереја Паје Тришића, пароха цапардског и јереја Остоје Дикића, пароха мачковачке друге парохије. За пјевницом су пјевали присутни свештеници.

Овом приликом свештенство тузланског намјесништва је приступило и светој тајни исповијести, коју је обавио протојереј Лука Петровић, парох вршански.

О значају сабрања у току Литургије бесједио је јереј Остоја Дикић, а посебно је истакао потребу и значај редовног и честог причешћивања, напомињући пријашњу праксу хришћана да се причесте више пута у току седмице, тачније кад год се служила света Литургија. Отац Остоја је указао и на данашње стање када имамо одређени проценат вјерника који се причесте тек неколико пута годишње. Како је и сам рекао тај број људи је у опадању, јер и они све више схватају потребу честог причешћивања што је резултат доброг рада свештенства и присутности проповједи у свим пољима живота.

Након причешћивања Пречасним Тијелом и Крвљу Господа нашег Исуса Христа и завршетка свете Литургије услиједио је радни састанак братства којим је предсједавао високопречасни протојереј-ставрофор Милош Тришић, архијерејски намјесник тузлански. У току радне сједнице намјесник је пренио благослове Преосвећеног Епископа Господина Фотија, те је упознао браћу свештенике и ђаконе са важнијим одлукама Преосвећеног Владике и Епархијског управног одбора, те је разговарано о битним текућим питањима у пастирском раду пречасних отаца.

Домаћин овогодишњег сабрања, протонамјесник Спасоја Радовановић, уприличио је трпезу љубави и домаћинским гостопримством учинио да братски састанак протекне у братској слози и љубави.

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО ТУЗЛАНСКО ЛОПАРЕ