ОСВЕШТАНА ЗВОНА И КРСТОВИ ЗА ХРАМ СВ. ВЛ. НИКОЛАЈА У МАЛЕШЕВЦИМА

У понедјељак, 3. октобра 2022. године, освећена су звона и крстови за Храм светог Николаја Жичког и Охридског у Малешевцима код Угљевика.

У име Епископа Фотија, исте је осветио архијерејски намјесник угљевичко-јањски о. Александар Тешић, уз саслужење архимандрита Гаврила Стевановића, те свештеника: Зорана Илића, Милана Топића, Данијела Пецића и Игора Шојића.

Градња храма светог Николаја Жичког у Малешевцима, парохија горњозабрђска, отпочела је у јулу 2021. године и за годину дана је изграђен.

Овим су Малешевчани поновили подвиг својих честитих предака, који су свесрдно учествовали у градњи храма светог пророка Илије у Горњем Забрђу, који је саграђен за годину дана (1912-1913).

Звона за храм светог Владике Николаја приложили су Велимир Петровић, Драган Јовић и Радо Максимовић, сви из Малешеваца.

Освећење храма, са Божијом помоћи, планирано је око празника светог владике Николаја 2023. године.

Подсетимо, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије освештао је 7.августа 2021. темеље храма светог владике Николаја Охридског и Жичког у Малешевцима.

СВЕТИ ВЛАДИКА НИКОЛАЈ ВЕЛИМИРОВИЋ ГОРЊЕ ЗАБРЂЕ МАЛЕШЕВЦИ ОСВЕЋЕЊЕ