СЛАВА ЖЕНСКОГ ВИЗАНТИЈСКОГ ХОРА ,,Света Анастасија српска"

Фото Епархија зворничко-тузланска
Дана 04.07.2022.године, женски византијски хор "Света Анастасија српска" из Брчког, прославио је своју Крсну славу, своју заштитницу и покровитељку, мајку Светог Саве, Свету Анастасију српску.

Вечерњим богослужењем, након којег је преломљен славски колач и освећено славско жито, началствовао је, оснивач, духовник и диригент овог хора, високопречасни протојереј-ставрофор Александар Рељић, свештеник при Саборном храму Успенија Пресвете Богородице у Брчком уз саслуживање ђакона Јована Рикановића.

Након молитве, отац Александар обратио се чланицама хора честитајући им крсну славу, захваливши им се на њиховом труду и залагању те позивајући их да тако наставе и даље те те да кроз појање славе Бога и молитве му произносе, на славу рода нашег и Цркве наше Свете.

Хор "Света Анастасија српска" основан је, благословом Његовог Преосвештенства, Епископа зворничко-тузланског Г.Фотија и за веома кратко вријеме свога постојања успио је да направи заиста озбиљне резултате учествујући на низ духовних и културних манифестација у Брчком гдје је побрао симпатије брчанског вјерног народа и љубитеља духовне музике.

Иза себе, овај хор већ има снимљен један спот, а у припреми је и други. У плану византијског хора "Света Анастасија српска" јесте да активно учествује на богослужењима при храму Успенија Пресвете Богороддице у Брчком, у осталим градовима и манастирима гдје одлазе по позиву те да предано ради на промоцији византијског духовног појања у региону и шире.

БРЧКО ЖЕНСКИ ВИЗАНТИЈСКИ ХОР СЛАВА СВЕТА АНАСТАСИЈА СРПСКА ПОЈАЊЕ