ДОБРОТВОРНИ КОНЦЕРТ ДЈЕЧИЈЕГ ЦРКВЕНОГ ХОРА ,,ЈАВОР"

У понедељак 31.01.2022. године Господње Дјечији црквени хор,,Јавор" који дјелује при храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју заједно са пријатељима, одржао је добротворни концерт са циљем да се прикупе средства за куповину хармонике нашем члану Лазару Благојевићу. Иницијативу за овај концерт и прикупљање средстава за нашег Лазу покренули су ђакон Владо Мојевић духовник хора и професорица Љубица Тимановић која је диригент нашег хора.

Лазар Благојевић је врло талентован ученик основне Музичке школе ''Маркос Португал'' у Добоју и како би наставио своје школовање и професионалну каријеру неопходна му је нова хармоника коју ће користити током школовања. Како би помогли Лазару и његовим родитељима дао ствари свој дјечачки сан одлучили смо да организујемо добротворни концерт и покренемо акцију како би сакупили средства и купили нову хармонику нашем Лази.

На концерту смо се увјерили у нестваран таленат Лазара Благојевића, и добили несумњиву потврду да малом умјетнику морамо помоћи да набави инструмент како би се несметано школовао и досегао ниво који заслужује.

На добротворном концертуЛазар је имао подршку свог хора "Јавор", као и великих колега из СЦПД "Богољубље", а с њим на сцени су музицирали другари из ОМШ "Маркос Португал", Ангелина, Ђурђина и Џони Бахнан, као и солисткиња Анђела Мићић.

Истинско одушевљење код публике је изазвао наступ дуета хармоника, Лазара и његове професорке Љубице Тимановић, и након тога Лазин солистички наступ, када је у три кратке нумере показао сву своју вјештину и разлог због кога јеосвојио толике златне медаљена такмичењима.

Посјетиоци концерта су приложили 2.400 КМ, што са досада прикупљеним средствима износи 4.265 КМ на рачуну. Идемо даље, до хармонике и остварења Лазиних снова!

Захваљујемо се свима који су дошли на наш концерт и подржали нашег Лазу.

Уколико се одлучите да нам помогнете у овој добротворној акцији Ваша добротворна средства можете уплатити на жиро-рачун Лазаревог оца на име Зоран Благојевић  572-526-00000043-50.

У нади да ћете подржати нашу добротворну акцију и помоћи нам да остваримо Лазин сан.

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ХОР ХОР ЈАВОР ДОБОЈ