ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ У ЧЕЛОПЕЧКИМ ХРАМОВИМА

Света литургија у храму Огњене Марије у Челопеку служена је на дан прославе светитеља Саве, првог српског архиепископа. У току Литургије освећен је славски колач и жито уз учешће ученика и директора, ОШ ,,Деснака Максимовић" Челопек, Сање Танацковић.  Литургији је присуствовало и један број радника и наставног особља школе.

Послије чина освећења славских дарова уследило је и причешће вјерника, а нарочиту радост учинио је не мали број дјечице, која су приступила Светој тајни причешћа, у овај велики дан за Светосавску Цркву.

По завршетку Литургије услиједио је рецитал у част Светога Саве и подјела пакетића уз послужење вјерног народа и дјеце, за које се захваљујемо Сањи Никић Матичић, која је у част овог светог дана за светосавце, показала труд и добру вољу да припреми слатко послужење.

У просторијама школе, уз поштовање еидемиолошких мјера, припремљено је послужење за раднике школе и свештенство.

У храму Сабора Срба светитеља у Церу истог дана служена је света Литургија у 08:00 часова. Свештеник је по заамвоној молитви уз учешће дјеце из Цера извршио освећење славског колача а потом је услиједио дјечији рецитал у част Првог српског архиепископа Светог Саве и подјела светосавских пакетића.

Захваљујемо чланицама Добротворне организације из Цера, које су за дјечицу и присутне припремиле прикладно послужење.

Благослов Божји и омофор Светога Саве да буде са Црквом светосавском , уз молитву ,,...да живимо сви у слози, Свети Сави ти помози!"

протојереј Драган Негић

СВЕТИ САВА ЧЕЛОПЕК ЦЕР