МОДРИЧКИ ПАРОХИЈАНИ У ПОСЈЕТИ СВЕТИЊАМА СРБИЈЕ

У суботу, 16. октобра, група вјерника из Модриче посјетла је неке од манастира Србије, а по благославу Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија.

У раним јутарњим сатима у суботу, стигли смо у Миљков манастир гдје смо присуствовали Светој Литургији. По завршетку литургије осјетили смо истинску добродошлицу игуманије Анастасије и сестара, гдје смо уз послужење остали у дугом разговору.

Затим смо обишли манастир Грнчарицу, а недалеко од манастира, у Прњавору код Баточине имали велико задовољство при посјети Галерији макета, г. Бранка Радунковића-чика Бранка, познатог предавача, бесједника и хоровођу. Кроз разговор са њим у његовом дому, увјерили се, да како и његова књига носи назив, воља заиста чини чуда.

У послеподневним сатима посјетили смо манастир Лешје, да би посјету завршили, присуством богослужењу у манастиру Раваница.

У касним вечерњим сатима вратили смо се у Модричу духовно богатији.

протојереј Бранко Цвјетковић

ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ МОДРИЧА МИЉКОВ МАНАСТИР МАНАСТИР ЛЕШЈЕ МАНАСТИР РАВАНИЦА