ДОБОЈ: СЛАВА ПЕТРОПАВЛОВСКОГ ХРАМА

По свој земљи изиђе глас њихов, и до крајева васељене ријечи њихове.
(Пс. 18,5)

Празник првоврховних апостола Петра и Павла молитвено, торженствено и свечарски прослављен је у Добоју.

У навечерје празника који је уједно и крсна слава овог светог храма служено је Празнично вечерње богослужење којим је началствовао протојереј-ставрофор Растко Максимовић уз саслужење ђакона Владе Мојевића.

На Петровдан, када света Црква прославља два свјетила Господња, Свете првоврховне апостоле Петра и Павла, 12. јула 2020. године, у истоименом храму  служена је Света Литургија.

Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј Недељко Горановић уз саслужење протојереја Дајана Трифуновића, умировљених свештeника протојерејâ-ставрофорâ Предрага Поповића и Радована Грујића те ђакона Владе Мојевића.

Свечаности празника допринео је и велики број вјерног народа сабран Духом Светим у Петропавловском  храму.

Након што се вјерни народ сјединио са Господом Христом кроз Свету Тајну Евхаристије, услиједио је трократни опход око храма са Часним крстом, иконама и црквеним барјацима.

По завршеном опходу освештано је славско жито и славски колач које је припремила кума овогодишњег славља госпођа Кадивка Поздеровић из Теслића са својом породицом.

По завршетку молитвеног сабрања услиједила је трпеза љубави коју је припремила овогодишња кума.

ђакон
Владо Мојевић