ВИДОВДАН У ГОРЊОЈ РАДЊИ

У парохији горњорадњанској прослављена је крсна слава - Свети мученик косовски кнез Лазар - Видовдан.

У навечерје празника, 27. јуна служено је вечерње богослужење са петохљебницом , сутрадан на сам дан празника служена је Божанствена Литургија.

Окупљени око Христа, а сјећајући се косовског завјета и жртве светог цара Лазара и свих српских мученика, на оба богослужења у братској љубави саслуживало је заједно више свештеника из архијерејског намјесништва теслићког, а дио њих је и појао за пјевницом.

Након Свете Литургије на Видовдан услиједио је и трократни опход око храма, а затим помен свим пострадалним војницима и војсковођама од Косовског боја до данас.

Пошто је сломљен славски колач и освештано жито које су припремили кумови славе Владо и Милојка Софрић, приступило се трпези љубави гдје је у духу празника настављено молитвено сабрање.

Кум за следећу годину је господин Остоја Топрек.

ВИДОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА ГОРЊА РАДЊА