ДОЧЕК МОШТИЈУ СВЕТОГ ГЕОРГИЈА У КАЛЕНДЕРОВЦИМА

У 34. недјељу по Духовима, када наша света Црква прославља Светог Атанасија Великог и Светог Максима, архиепископа српског, парохија календеровачка и њени вјерници имали су несвакидашњи благослов Божији да дочекају честицу моштију Светог великомученика Георгија Побједоносца.

Благословом Епископа британско-скандинавског г. Доситеја честица моштију Светог Георгија је дарована храму Свете Петке у Горњем Детлаку, парохија календеровачка.

У име Епископа Доситеја честицу моштију донио је свештеник Жељко Бјелић (Епархија британско-скандинавска), кога су испред храма Светих цара Константина и царице Јелене у Календеровцима са вјерним народом дочекали свештеник Радојица Ћетковић, Архијерејски намјесник дервентски и надлежни свештеник, протонамјесник Саво Митровић.

Након дочека моштију служена је Света литургија у храму у Календеровцима којом је началствовао прото Радојица уз саслужење госта, о. Жељка, домаћина, о. Саве и ђакона Перице Станојевића из Дервенте.

Након Свете литургије, вјерном народу, бесједом су се обратили о. Радојица, као и отац Жељко након чега су се сви присутни вјерници поклонили моштима Светога Георгија.

Молитвама Светог Георгија,Господе Исусе Христе Сине Божији помилуј и спаси нас!

протонамјесник Саво Митровић

МОШТИ СВЕТИ ГЕОРГИЈЕ КАЛЕНДЕРОВЦИ