ОБИЉЕЖЕНА СЛАВА ХРАМА У ТУТЊЕВЦУ

Фото: Младен Василић
Светом литургијом, избором кума, литијом, опходом и ломљењем славског колача обиљежена је крсна слава Покров Пресвете Богородице у истоименом храму у угљевичкој мјесној заједници Тутњевац.

Старјешина храма протојереј-ставрофор Бранислав Рађен истакао је да су се данас вјерници сабрали у Богородичином светом храму да прославе њен покров.

"Света мајка Божија, наша владичица, заштитница, чува, штити и спасава све хришћане", истакао је Рађен.

Међу бројним вјерницима слави храма је присуствовао и начелник општине Угљевик Василије Перић, који је родом из Тутњевца, а који је честитао празник свештенству и вјерницима.

"Овдје сам рођен, крштен, одрастао и напајао сам се вјером православном и Христовом. Са мајком сам од малих ногу долазио у ову цркву. Овдје су живјели моји преци, родитељи, дједови и овдје ћу остати да живим. Желим да и моја дјеца и унучад остану у Угљевику", рекао је Перић.

Он је изразио задовољство јер је Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије током недавне посјете овој општини рекао да Угљевик полако постаје духовни центар.

"То је заслуга вјерног народа, прије свега, цјелокупне општине Угљевик, а и наших предака. А, ми, као локална заједница, ћемо и у наредном периоду дати допринос да Угљевик буде духовни центар Епархије зворничко-тузланске", рекао је Перић.

Он је нагласио да је сарадња општине Угљевик са Српском православном црквом увијек била на завидном нивоу и обећао да ће тако и остати.

"Вјера православна и Српска православна црква су одржале народ на овим просторима", нагласио је Перић.

У току опхода служен је парастос за три свештеника које су у току Другог свјетског рата одвеле усташе и убиле их у логору Јадовно.

​Текст и фото: Младен Василић

ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ХРАМОВНА СЛАВА ТУТЊЕВАЦ УГЉЕВИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ