ЈЕРОМОНАХ ДОСИТЕЈ ХИЛАНДАРАЦ У ПОСЈЕТИ ПЕЛАГИЋЕВУ

Фото: Константин Миловановић
На дан када наша Црква прославља Преподобног Сисоја Великог, Пелагићево је имало велику част  да нас посјети јеромонах Доситеј Хиландарац, игуман манастира Ћелије код Лајковца у Епархији шумадијској.

Свету Литургију у храму Светог пророка Илије су служили јеромонах Доситеј, протојереј-ставрофор Драган Каиновић; пензионисани парох дервентски и протојереј Мирослав Бабић; пензионисани парох беочински (Епархија сремска).

Храм је био пун вјерујућег народа, а поготово мајки које су дошле да, заједно са свештенослужитељима, измоле милост Божију и преподобног Сисоја Великог, за спас и очување дјечице своје. У току Литургије се причестило око 30 мајки које су завјетне овом светитељу, а послије Свете Литургије прочитан је Акатист преподобном Сисоју заштитнику дјеце.

У својој бесједи јеромонах Доситеј је истакао врлински живот овог Богоугодног светитеља који је свима нама показао пут који води ка Господу, а то је пут који је исткан љубављу према Богу и ближњем. Такође је говорио о животу монаха на Светој Гори Атонској и чудима Пресвете Богородице Тројеручице . Похвалио је активности парохијана и свештеника у жељи да и у Храму светог пророка Илије буде постављен трон Пресвете Богородице Тројеручице, са молитвом Њој, да чува и спасе све житеље ових парохија.

На концу, сви су прешли у Светосавски дом, гдје је послужена трпеза љубави у знак захвалности за ову посјету нашим парохијама и Цркви у Пелагићеву.

Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић

ПЕЛАГИЋЕВО ПРЕПОДОБНИ СИСОЈЕ ВЕЛИКИ ДОСИТЕЈ ХИЛАНДАРАЦ