ПРОСЛАВЉЕНА ХРАМОВНА СЛАВА У ДОЊОЈ БУКОВИЦИ

На дан Светог Василија Острошког прослављена је храмовна слава у Доњој Буковици

Прослава храмовне славе почела је молитвеним дијелом, Божaнственом Литургијом коју је служио високопречасни протојереј-ставрофор Љубимир Ђокић,умировљени парох вршански уз саслужење високопречасног протојереја Луке Петровића пароха вршанског.

У наставку је извршен избор кума и трократни опход око светог храма, после чега је преломљен славски колач са овогодишњим кумом славе господином Жарком Драгићем из Доње Буковице.

Послије молитвеног дјела, сви присутни су се послужили испред храма. Ове године у мало другачијим околностима због свих мјера које је било неопходно примјенити, по препорукама Штаба за ванредне ситуације а у циљу спречавања ширења вируса ковид 19.

Свакако, молитвено и славско расположење нису изостали, него је ове године, можда и више него у претходном периоду, било молитвеније и у славској и радости Васкрсења Христовог торжественије.

Овогодишња прослава храмовне славе у Доњој Буковици у толико је већа јер смо, благословом Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, а трудом и активношћу Црквеног одбора и мјештана Доње Буковице, јуче почели радове на изградњи светосавског дома у порти храма у Доњој Буковици.

Нека би дао Господ, молитвама светог Василија, да ово започето дјело довршимо, да би смо се у наредним годинама и у светосавском дому окупљали у радости, већем броју и бољим околностима!

Парох брезовопољски
Јереј Александар Јефтић