МОДРИЧА: ПРОСЛАВА ПРАЗНИКА ЖИВОНОСНИ ИСТОЧНИК

Живоносни Источник - крсна слава свих свештенослужитеља, монаха, монахиња и вјерног народа Епархије зворничко-тузланске прослављена је и у храму Успења Пресвете Богородице у Модричи, док је централна прослава, како је то могуће у условима пандемије изазване вирусом корона, одржана у Саборном спомен храму у Добоју.

Литургију је служио јеромонах Максим (Илић) клирик Епархије источно-америчке уз саслужење модричих свештеника Стаменка Станковића, Горана Пањкова, Синише Лазића и парохијског ђакона Александра Ствановића.

Након Литургије освећени су славски дарови - хљеб, пшеница и вино, а због већ поменуте пандемије, био је присутан мањи број вјерника који су се придржавали социјалне дистанце.

Свештенство модричких парохија заједно са својим ђаконом, жели срећну Крсну славу, нашем Епископу Господину Г. Фотију, свим клирицима наше Епархије са њиховим породицама и свом вјерном народу диљем наше Епархије зворничко-тузланске, уз клицање:

ХРИСТОС ВАСКРСЕ!!!

ђакон Александар Стевановић