ОДРЖАНА ТРАДИЦИОНАЛНА СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА У ТУЗЛИ

Епархија зворничко – тузланска, црквена општина Тузла, организовала је и ове године Светосавску академију која је одржана у Народном позоришту Тузла.

Ово је једна од највећих традиционалних културних манифестација, која је посвећена првом српском архиепископу и просвјетитељу Светом Сави. Свети Сава поставио је темеље данашње Српске православне цркве.

У умјетничком дјелу програма, између осталих, учествовали су хор Леге Артис Тузла, дјечији хор Звончићи из Зворника, и Културно умјетничко друштво Босна Тузла.

Светосавску бесједу одржао је протојереј-ставрофор др Дарко Р. Ђого, ванредни професор на Православном богословском факултету Светог Василија Острошког, Универзитета у Источном Сарајеву.

Бесједу о. Дарка можете погледати овдје

Светосавска академија организована је под покровитељством Града Тузле и Министарства за спорт и културу ТК.

Извор: РТВ7 и СПЦ Тузла