БОГОЈАВЉЕЊЕ У ТЕСЛИЋУ

Море видје и побјеже,
Јордан се врати унатраг;
горе узиграше као овнови,
и брда као јагањци овчији.
Шта ти би море, те побјеже,
и теби Јордане, те се поврати назад?

(Пс. 113, 3-5)

Свечано прослављање Богојављења, празника објаве и откривања Тројичног Бога свијету, обиљежено је у Теслићу.

Богојављенску свечаност, осму по обновљењу ове традиције, организовале су: парохије теслићке, Светосавска омладинска заједница, Општина Теслић и Српско соколско друштво „Свети Петар Цетињски“ из Теслића.

Светковање је отпочело Светом Литургијом  у Храму Пресвете Тројице. Како је Христос својим крштењем, воду преобратио у носиоца благодати искупљења у овом свијету, данас је вршено велико освећење воде, да би смо кроз њу добили просвећење Светог Духа.

Након освећења, из храма је улицама града кренула свечана литија. Слиједећи традицију литија је  и ове године дошла до купалишта Радолинка на Великој Усори, гдје  двадесет девет учесника пливало за Часни крст.

Титула витеза и чувара Часног крста припала је најбржем учеснику, Бењамину Маузеру из Теслића.

По завршетку пливања учесници су угошћени у светосавској сали Храма Пресвете Тројице.

Замолимо Господа да нас удостоји, да Га кроз Богојављенско откривење познамо и обитавамо у јединству са Њим.

И који чује нека каже: Дођи!
(Откр. 22,17)

ђакон Тадија Никчевић