ПРОСЛАВЉЕНА СЛАВА ХРАМА У ТУТЊЕВЦУ

Служењем свете Литургије, свечаном Литијом и ломљењем славског колача јуче је у угљевичкој мјесној заједници Тутњевац прослављена крсна слава Покров Пресвете Богородице у истоименом храму.

У току опхода око храма служен је парастос преминулим свештеницима који су служили у тутњевачкој парохији.

Парох горњозабрђски јереј Срђан Васиљевић честитао је славу вјерницима и парохији тутњевачкој, истакавши да се данас Пресвета Богородица прославља као покровитељка рода хришћанског.

Начелник општине Угљевик Василије Перић је, честитајући славу свештенству и парохијанима, истакао да ће општина Угљевик наставити да помаже Српску православну цркву.

"Важно је да се у љубави и слози окупљамо око наше цркве, а управо нас је она вијековима одржала на овим просторима", истакао је Перић, који је родом из Тутњевца.

Он је нагласио да је у мјесној заједници Тутњевац у претходном периоду општина Угљевик улагала у изградњу инфраструктуре.

"Тутњевац је познат као воћарски крај, а свима којима се баве привредом, али и воћарством и другим пољопривредним гранама предвидјели смо, правилником о подстицајима, одређена новчана средства ради квалитетнијег живота и останка младих на овим просторима", додао је Перић.

Старјешина храма протојереј-ставрофор Бранислав Рађен истакао је да Пресвета Богородица чува и штити храмове, села, све људе хришћане и оне који нису хришћани, те да је она мајка и хришћана и оних који нису хришћани.

Текст и фото: Младен Василић, координатор за односе са јавношћу Општине Угљевик