ХРАМОВНА СЛАВА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ У ПУЧИЛАМА

Фото: Дражен Ракић
У 15. недјељу по Духовима, 29. септембра 2019, на дан успомене свете великомученице Јефимије, Његово Преосвештенство Господин Фотије, Епископ зворничко-тузлански, посјетио је село Пучиле поред Бијељине и служио свету Литургију у Храму светих и праведних богоотаца Јоакима и Ане.

Била је ово друга канонска посјета Преосвећеног Владике Фотија, а поводом крсне славе овог светог  храма – Светих и праведних Јоакима и Ане. Наиме, већ годинама обиљежавање крсне славе храма у Пучилама преноси се у прву недјељу по самом дану успомене.

Овогодишња крсна слава храма и посјета Преосвећеног Владике остаће упамћена као историјска, јер се на данашњи дан навршило 20 година од освећења Крстова храма.

У току свете Литургије Преосвећени Владика Фотије рукоположио је у свештени чин ђакона Александра Танацковића, дипломираног теолога из Модриче и вјероучитеља у Брчком.

Такође, овом приликом Преосвећени Владика Фотије осветио је и новоизграђену црквену свјећарницу.

Након свете Литургије обављен је трократни опход око светог храма, одслужен парастос пострадалим  борцима из последњег Одбрамбено-отаџбинског рата, те  благословљено славско жито и преломљен славски колач са кумом овогодишње славе господином Остојом Леком из Пучила, након чега су сви прешли за трпезу љубави.

протонамјесник Александар Тешић