СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА У ВУКОСАВЉУ ПОВОДОМ 800 ГОДИНА САМОСТАЛНОСТИ СПЦ

У недељу 12. по Педесетници, када наша света Црква прославља свете мученике Адријана и Наталију, 8. септембра 2019. године у Вукосављу код Модриче одржана је Свечана академија поводом 800 година самосталности Српске Православне Цркве.

Свечаној академији претходило је вечерње богослужење.

Након вечерње службе услиједила је свечана академија којој је присуствовао велики број свештеника и вјерног народа.

У име Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, све присутне поздравио је надлежни свештеник Ненад Тојић пренијевши благослове Епископа Фотија и захваливши се свим учесницима програма те свим присутнима који су дошли у великом броју да подрже Свечану академију.

У програму су учествовали Србски православни појци из Београда, КУД Посавина из Црквине и пјесник Марко Ружичић.

АКАДЕМИЈА СРБСКИ ПРАВОСЛАВНИ ПОЈЦИ ВУКОСАВЉЕ 800 ГОДИНА СПЦ