БРОД: ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ

Празник великог српског просвјетитеља, учитеља и првог српског архиепископа, светитеља Саве, свечано и молитвено је прослављен у парохијама бродским.

У храму Покрова Пресвете Богородице у навечерје празника служено је вечерње богослужење, а на  дан празника, света Литургија коју је служио протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић уз саслужење ђакона Горана Марјановића а у присуству великог броја вјерника.

Они најмлађи, ученици бродске основне школе, те полазници бродских вртића,узели су учешћа у светој тајни причешћа а у наставку су рецитовали пригодне пјесмице у част великог просвјетитеља.

Свим малишанима уручени су светосавски поклон пакетићи, дар кумова, парохијана Црквене општине Брод.

Након рецитала, пререзан је славски колач са овогодишњим кумовима овог духовног славља, породицама Видаковић,Видић и Цвјетковић.

Славски колач и жито принијели су и чланови Светосавске омладинске заједнице Брод.

Ломљење славског хљеба, уз пригодан културно-умјетнички програм, уприличено је и у ЈУ ОШ "Свети Сава" у Броду.