Вјерници из Човић Поља се поклонили Светом краљу Милутину

Дана 29. октобра 2018. године када Бугарска Православна Црква прославља празник Светог краља Милутина, по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, група парохијана човићпољско-доњожабарске парохије, из Човић Поља, али и сусједних парохија је посјетила главни град Бугарске Софију.

У храму Свете Недеље у Софији, гдје почивају мошти Светог краља Милутина, на дан његовог празника окупља се велики број вјерника, и то не само Бугара већ и Срба, из свих крајева Србије, Републике Српске и даље, на поклоњење Светом Краљу.

Том приликом се након свете Литургије врши и пресвлачење моштију Светог Краља.

Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ белоградчишки, и викар Патријарха бугарског Неофита, господин Поликарп, уз саслужење великог пријатеља нашег народа, и старјешине ове светиње, оца Мине као и великог броја свештенослужитеља бугарске, српске и руске Цркве.

Наша поклоничка група је доживјела велику радост због топлог и братског дочека, а нарочито јер смо добили благослов да преузмемо одежду у којој су мошти Светог Краља почивале годину дана. Да би то могли било је неопходно однијети као дар нову одежду. Нову одежду је израдио, и заједно са господином Марком Панићем даровао, ипођакон Анастасије-Милован Проле који је израдио и одежду однесену прошле године, а коју смо овом приликом и преузели.

Одежда ће бити изложена, и чувана, у храму Покрова Пресвете Богородице у Доњем Жабару, док не буде саграђен храм Светог краља Милутина у Човић Пољу коме је и намјењена.

Благодарећи Господу на свему, молимо се Светом Краљу над одеждом његовом ријечима: Свети краљу Милутине моли Бога за нас !

привремени-парох
човићпољско-доњожабарски