Брезово Поље: Прослављена храмовна преслава Свети Киријак Отшелник - Михољдан

Дана 12. октобра, када наша Црква прославља Светог Киријака Отшелника, окупили смо се  у Брезовом Пољу а поводом храмовне преславе.

Свету Литургију служили су високопречасни и пречасни оци, протојереј-ставрофор Ђорђе Симеуновић, протојереј Драган Јездић, протојереј Лука Петровић и јереј Данијел Пецић, уз присуство друге браће свештеника из сусједних парохија.

На молитви су, поред великог броја вјерника, били присутни и вјероучитељ Немања Спасојевић  са ученицима, који су својим присуством и појањем уљепшали наш празник.

Након свете Литургије, отац Ђорђе поучио је окупљени вјерни народ, говорећи о богоугодном животу преподобног Киријака који се подвигом својим удостојио да Бог кроз њега покаже славу своју.

За куму овогодишње преславе изабрана је Даница Лазић из Доње Буковице, која је послије заједничког опхода око светог храма, са свештеницима преломила крсни хљеб.

У наставку су сви присутни сјели за трпезу љубави, гдје се уз народно весеље наставило ово торжествено обиљежавање храмовне преславе.

КИРИЈАК ОТШЕЛНИК МИХОЉДАН ХРАМОВНА СЛАВА БРЕЗОВО ПОЉЕ