Рођење Пресвете Богородице - Слава Цркве у Главичицима

И овога љета Господњег у парохији главичичкој је молитвено и радосно прослављена слава парохијске цркве посвећене Рођењу Пресвете Богородице.

Славске свечаности су почеле уочи празника служењем парастоса погинулим борцима последњег Одбрамбено-отаџбинског рата из села Јоховац и Рухотина. Парастос је служио протојереј Далибор Пејичић,а након тога је Борачка организација положила цвијеће на заједнички споменик у селу Јоховац.

По одржаном парастосу, празнично вечерње  је служио је наш драги гост протојереј Срђан Перић из Сомбора.

Славске свечаности су настављене на дан празника светом Литургијом коју су служили архијерејски намјесник угљевичко-јањски протојереј-ставрофор Драган Пејичић уз саслуживање протојереја Срђана Перића, протонамјесника Мирана Гавриловића, јереја Небојше Миличевића и ђакона Зорана Недића.

Након Литургије обављена је Литија око храма и пререзан славски колач са кумом данашње славе,прослављеним спортистом Савом Милошевићем, који је поријеклом из ове парохије.

За наредну годину јавила се да кумује госпођица Дијана Танасић из Јоховца, која је и преузела четвртину славског колача.

У наставку је услиједила трпеза љубави за све присутне, коју је спремио кум данашње славе са црквеним одбором. За вријеме трпезе љубави уручене су захвалнице и пригодни поклони куму славе и саслужним гостима и парохијанима. А потом је кум славе уручио пригодне поклоне, званичне дресове фудбалске репрезентације Србије.

По први пут на слави смо имали госте који су дошли са својим свештеником, протојерејом Ђорђом Павловићем,из парохије Добриначке, општина Рума, Епархија Сремска. Надамо се, да ова посјета постане традиционална и обострана.

протонамјесник Ненад Савић

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ГЛАВИЧИЦЕ ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЋО МИЋИЋ САВО МИЛОШЕВИЋ