Великогоспојински сабор у манастиру Тавна (ВИДЕО)

И овог љета Господњег, Великогоспојински сабор код манастира Тавне је прослављен молитвено и свечано уз присуство валиког броја вјерника овога краја.

Сабор је почео бденијем уочи самог празника Успења Пресвете Богородице, које је служио умировљени Епископ Константин уз саслуживање протојереја-ставрофора Љубе Ђокића, протосинђела Данила и ђакона Немање Ерака.
Након бденија приређена је трпеза љубави од стране игуманије Марте са сестринством.

Сутрадан Свету архијерејску Литургију служио је умировљени Епископ Константин уз саслуживање архимандрита Лазара, игумана Нектарија и протојереја-ставрофора Драгана Пејчића, Цвике Мојића, Љубе Богдановића и Цвике Ђукића.

Након Свете Литургије и Литије око светог храма, приређена је свечана трпеза љубави од стране игуманије Марте са сестринством.

свештеник Ненад Савић

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА МАНАСТИР ТАВНА ЕПИСКОП КОНСТАНТИН ПРОТОСИНЂЕЛ ДАНИЛО