ОСВЕЋЕНО НОВО ЗВОНО И СВЕТОСАВСКИ ДОМ У ГОРЊИМ ЦЕРАНИМА

На Духовски понедјељак, 05. јун 2023. године, освећен је Светосавски дом и ново звоно за храм Покрова Пресвете Богородице у Горњим Церанима.

Светом Литургијом, поменутога дана, началствовао је архијерејски намјесник дервентски протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић уз саслужење протојереја-ставрофора Славољуба Тривића, протонамјесника Љубише Новића, протонамјесника Бранислава Пејчића и парохијског ђакона Горана Новића.

Након причешћа Светим Тајнама и завршетка Свете Литургије обављен је трократни опход око храма. Благословом Његовог Преосвештества Епископа зворничко-тузланског Фотија ново звоно и Светосавски дом осветио је архијерејски намјесник дервентски протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић.

Раније су за кумове звона изабрани Златко и Биљана Аџић, а Светосавског дома Милорад и Стана Бабић – сви из Горњих Церана.

По окончању свечаног молитвеног дијела уприличено је послужење за све присутне.

У наредним данима приступиће се инсталирању звона на звоник и електирифкацији.

јереј Илија Тривић,
парох осињски