ПРАЗНИК СВ. КИРИЛА И МЕТОДИЈА СВЕЧАНО ОБИЉЕЖЕН У ДРИЊАЧИ

Светом Литургијом, коју су служили архијерејски намјесник зворнички протојереј-ставрофор Видоје Лукић и свештенство намјесништва зворничког, бијељинског и епархије сремске, празничном литијом, парастосом српским жртвама усташког злочина у Другом свјетском рату и цивилним и војним жртвама у Отаџбинском рату и ломљењем славског колача молитвено је прослављен празник Светих Ћирила и Методија у Дрињачи.

У Храму Светог ђакона Авакума у Дрињачи окупио се велики број вјерника да заједнички узнесу молитве словенским учитељима Светим Ћирилу и Методију а којима је био посвећен Стари храм у Дрињачи.

Стара црква је потопљена прављењем зворничког језера али прослављање њене славе и поштовање према словенским просветитељима није престало у народу овога краја.

Кум славе био је господин Раде Вуковић, носилац ордена Светог краља Драгутина – Преподобног Теоктиста, а међу присутнима био је и градоначелник господин Бојан Ивановић.

СВЕТИ КИРИЛО И МЕТОДИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА ДРИЊАЧА