ПРОФ. РАСТКО ЈОВИЋ: Загледани једни у друге, откривамо Бога који се рађа

У петак 16.12. т.г. уорганизацији управе храма Пресвете Тројице и Светосавске омладинске заједнице парохије теслићке, одржано је предавање на тему Рађање: од Божића до Божића.

Фото: Далибор Ковачевић
Предавање је одржано у Светосавској сали храма, по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија, а предавач је био професор Богословског факултета у Београду др Растко Јовић.

Предавач је позвао све присутне на размишљање о догађају рађања Бога у тијелу, о томе како и на који начин ово утиче на наш живот у цјелини. Указао је на љубав као основу свега, која изграђује наш идентитет и рађа Христа у нашим односима. Христос је Истина која се непрестано рађа тамо гдје су два или три сабрана у његово име (Матеј 18,20). У ријечима поздрава Христос се роди – Ваистину се роди,  открива се суштина нашега живота која даје вриједност нашем постојању и открива нам да је „Бог љубав, и Који пребива у љубави, у Богу пребива и Бог у њему. ” (1. Јн 4,16).

Идући у сусрет празнику гдје нам се отварају врата спасења, позвани смо да у радости, загледани једни у друге, откријемо Бога који се рађа у јаслама и побјеђује смрт, и да сви заједно кличемо: „Слава на висини Богу и на земљи мир, међу људима добра воља“ (Лк 2, 14).

ђакон Александар Митровић

ПРЕДАВАЊЕ ПРАВОСЛАВНИ БОГОСЛОВСКИ ФАКУЛТЕТ РАСТКО ЈОВИЋ САВРЕМЕНЕ ТЕМЕ ТЕСЛИЋ РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ