ПРОСЛАВА ХРАМОВНЕ СЛАВЕ У РАСТУШИ

У навечерје празника Покрова Пресвете Богородице у храму Покрова Пресвете Богородице у Растуши је служено празнично вечерње богослужење са петохљебницом. Вечерње богослужење су служили протојереј-ставрофор Миро Ђукарић (парох бањеврућички), протонамјесник Славко Пантелић (парох чечавски) и ђакон Александар Митровић (ђакон при храму Св. Тројице у Теслићу). Након богослужења присутни народ је поучио пригодном бесједом отац Миро и пожелио им срећно навечерје празника.

На сам дан празника Покрова Пресвете Богородице Свете Литургију су, уз присуство великог броја вјерног народа, служили протојереј-ставрофор Недељко Пришић (дугогодишњи парох растушки), протојереј Славко Пантелић (парох чечавски), јереј Бранислав Тодоровић (парох великопогански из епархије загребачко-љубљанске) и ђакон Горан Јаковљевић (ђакон при храму Вазнесења Господњег на Бањи Брућици). Радује нас чињеница да је велики број људи приступио Св. тајни Причешћа.

Након Св. Литургије присутни народ је поучио отац Славко и пожелио им срећну храмовну славу, нагласивши да је то слава цијеле парохије, а не само свештеника и црквеног одбора.

Домаћин, свештеник Небојша Недић је, у име народа ове парохије, предао поклон- свештеничке одежде-оцу Недељку у знак захвалности за 40-годишње служење у овој парохији.

Након Св.Литургије обављен је трократни опход са Часним Крстом, црквеним барјацима и иконама око Св. Храма, а након тога је освећено славско жито и пререзан славски колач. Кум славе г-дин Драган Слијепчевић је предао кумство за следећу годину г-дину Панти Ђукићу. У наставку славља слиједила је трпеза љубави.

Слава Богу и Пресветој Богородици за све!

​јереј Небојша Недић

ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ХРАМОВНА СЛАВА РАСТУША