Парохијани гаревачки посјетили манастире РУКУМИЈУ И ТУМАНЕ

Благословом Његовог Преосвештенства Господина Фотија, у суботу 24.септембра 2022. године, Светосавска омладинска заједница из Гаревца-Ново Насеље организовала је поклоничко путовање, за парохијане гаревачке, у манастире Рукумију и Тумане.

У суботу јутро, одмах послије поноћи, парохијани гаревачки кренули су према манастиру Рукумија.
У раним јутарњим часовима стигли су у манастир гдје су присуствовали вишечасовној служби - јутрењу, часовима и Светој Литургији. У току Свете Литургије једна група вјерника се причестила.

Игуман манастира Рукумија, отац Симеон, у току Свете Литургије поучио је вјернике веома садржајном бесједом, гдје између осталог говорио како се треба припремати за Свето Причешће и како очувати породицу.

Послије Свете Литургије уприличено је послужење након чега смо кренули у манастир Тумане.

У Туманама вјерници су се поклонили моштима туманских светитеља, преподобним Зосиму и Јакову, али и другим светитељима чије честице моштију посједује овај манастир. Чувши о историјату манастира, вјерници су провели одређено вријеме у обиласку манастира гдје већина отишла и до испоснице преподобног Зосима.

Послије ових манастира вјерници су се духовно доста богатији вратили својим кућама, гдје нису крили одушевљење и задовољство.

Слава Богу за све!

Координатор СОЗ-а