ВИДОВДАН У БРЧКОМ

Поводом крсне славе града Брчко -Видовдана, у брчанском Саборном храму Успења Пресвете Богородице служена је Света Литургија.

Евхаристијским сабрањем началствовао је настојатељ манастира Озрен, архимандрит Гаврило (Стевановић) уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ Славка Максимовића, Ђорђа Симеуновића и БранкаЂурића, протонамјесника Драгана Поповића, протођакона Жељка Секулића и ђакона Јована Рикановића.

Након Свете Литургије, градским улицама свечано је прошла литија, а служени су и помени код Споменика браниоцима Брчког и „Добриног“ споменика свим уснулим војницима и цивилима који су своје животе положили бранећи вјеру и отаџбину нашу.

Након литије у порти храма преломљен је славски колач са предсједником Скупштине Брчко дистрикта, господином Синишом Милићем и уприличена је трпеза љубави за све званице и вјерни народ.

У склопу прославе и обиљежавања Видовдана, а организацији СПКД „Просвјета“ Брчко, прослављени српски глумац Тихомир Станић одиграо је монодраму ''На Дрини ћуприја'' у Културно административном центру „Патријарх српски Павле“.

ВИДОВДАН ГРАДСКА СЛАВА ЛИТИЈА ПАРАСТОС ПОМЕН БРЧКО СИНИША МИЛИЋ ТИХОМИР СТАНИЋ