ГАРЕВАЦ: МОЛИТВА У НЕДЈЕЉУ ПО СВЕТОМ ВАСИЛИЈУ ОСТРОШКОМ

У Недјељу раслабљеног, која је ове године у исти дан кад и молитва гаревачких парохија - недјеља по Светом  Василију Острошком, парохијани гаревачки су, ево већ пету годину, са својим свештеницима, организовали Литију кроз своје насеље и обиљежили молитву свога мјеста.

Поводом овог празника Свету литургију је служио протонамјесник Ненад Јеремић уз присуство великог броја вјерника.

У наставку, вјерници су уз крст, литије и иконе обавили трократни опход око храма, те су прочитане молитве за благосиљање љетине.

Након пољске молитве свештеници су, са вјерним народом, кренули у крсни вход гдје су обишли већи дио парохије.

У крсном ходу - Литији читане су молитве и Свето Јеванђеље на четири улаза у насеље, гдје смо се молили да Господ заштити и води правим путем све парохијане који живе на парохијама гаревачким, али и све оне који са добром намјером овдје буду долазили. Помолили смо се и за покој душа свих упокојених са наших парохија.

У току крсног входа у Мјесној заједници Модрича 5, свештеници су освјештали крсни хљеб, кољиво и вино поводом славе МЗ уз присуство замјеника начелника Општине Модрича,  одборника у скупштини, предсједника МЗ и чланова савјета МЗ.

Послије крсног входа вјерници су се вратили до храма гдје су примили нафору те прешли у светосавски дом гдје су наши парохијани припремили послужење за све присутне.

Слава Господу и Светом Василију Острошком на свему!

Протојереј Никола Горановић

СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ ПОЉСКА МОЛИТВА ГАРЕВАЦ ЛИТИЈА КРСНИ ХОД