ВАСКРСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ У ПАРОХИЈИ ПИЛИЧКОЈ

У сусрет Празнику над празницима, парохија пиличка је молитвено обиљежила празнике Великог Четвртка и Великог Петка, када је храм Свете Петке био премали да прими вјерујући народ, кроз молитве учешћа вјерних у страдањима Господа Исуса Христа за наше спасење.

За васкршњи уранак храм је поново био испуњен вјерницима који су дошли да приступе Светој Евхаристији и прославе празник. Након богослужења и прочитане посланице Патријарха српског, обављена је већ традиционална туцијада, избор најјачег и најљепшег васкршњег јајета.

За прва два мјеста су обезбеђене награде, као и утјешне награде за поражене пред финале, а исто тако  и награда за најљепше јаје.

Најбољи и најкориснији наставак славља Васкрса учињен је кроз свету Литургију која је на Васкршњи понедјељак служена у храму Свете Недјеље у Барама.

По ранијем плану, 60-ак вјерника је пошло на  ходочашће до манастираТавна. А након повратка уприличили смо ручак за све код храма у Барама.

Надамо се да ће ово тјелесно- духовно корисно путовање, које је у ,,повоју" постати традиција, и да ће нас Господ умножити и сложити за следеће године.

Благодаримо Господу за све,  захваљујемо свим вјерујућим  на учешћу у овом дивном сабрању, а манастиру Тавна на гостопримству.

Христос Васкрсе!

привремени парох пилички