БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХ. НАМ. ДЕРВЕНТСКОГ

Фото: Никола Кулага
По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, у сриједу 6. недјеље Часног поста одржан је братски састанак свештеника и ђакона архијерејског намјесништва дервентског. Сабрање је одржано у храму Преображења Господњег у Новом насељу у Дервенти.

Прије свете литургије свештенство је приступило светој тајни исповијести коју је обавио архимандрит Симеон (Обреновић) игуман Манастира Доња Бишња.

Светом Литургијом је началствовао архијерејски намјесник дервентски, протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић а саслуживали су: протојереј - ставрофор Цвијетин Митровић парох брестовачки, протојереј - ставрофор Жељко Теофиловић, парох први бродски, протојереј Драган Михајловић парох лупљанички, протојереј Илија Јовић парох дервентски други те ђакони Перица Станојевић и Горан Марјановић.

Бесједу је изговорио парох осињски јереј Илија Тривић. Отац Илија се осврнуо на значај Великог поста кроз призму старозавјетних и новозавјетних догађаја.

Послије службе припремљено је послужење за све присутне, а у парохијском дому настављен је радни дио братског састанка у току којег је вођена дискусија о текућим проблемима и изазовима пастирске службе.

По традицији братско сабрање је завршено заједничком трпезом и срдачним дружењем.

Протонамјесник Синиша Максимовић

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО ДЕРВЕНТСКО ДЕРВЕНТА