БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХ. НАМ. БРЧАНСКОГ

Архијерејско намјесништво брчанско
Уз молитвено присуство пречасног господина протојереја ставрофора Драгана Ћирковића, архијерејског намјесника брчанског, и свих свештеника и ђакона овог намјесништва, служењем Свете литургије Пређеосвећених дарова, отпочео је редовни годишњи братски састанак свештенства брчанског намјесништва.

У току Свете Литургије, коју су служили оци Никола Пекић, Илија Филиповић и Александар Танацковић, уз саслужење протођакона Жељка Секулића, обављено је и годишње исповиједање свештенства.

Свету тајну исповијести свештенства обавио је протојереј-ставрофор Слободан Тошић, парох врањачки.

У својој бесједи отац Никола Пекић нарочито је истакао значај братске љубави, слоге и праштања, јер "по томе ће препознати да сте Моји ученици, ако будете имали љубави међу собом", цитирао је отац Никола ријечи Господа нашег Исуса Христа.

Након Литургије, услиједио је радни састанак, којим је предсједавао архијерејски намјесник Драган Ћирковић, у име Његовог Преосвештенства Епископа зворничко тузланског Господина Фотија, те је пренио поздраве и благослове Преосвећеног Првојерерарха наше богомспасаване Епархије.

По окончању радног дијела овогодишњег братског састанка, домаћин овогодишњег збора, отац Кристијан Ђокић, парох ражљевачки, уприличио је трпезу љубави.

Свјетлописац и записничар ђакон Бошко Максимовић

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО БРЧАНСКО РАЖЉЕВО