РАЖЉЕВО И САНДИЋИ: ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ

Светом  Литургијом у Ражљеву и Вечерњим богослужењем у Сандићима, молитвено и свечано је прослављен највећи српски светитељ - Свети Сава.

У наставку богослужења обављени су обреди освећења славских колача и славског жита, уз традиционалне рецитације наших најмлађих и подјелу светосавских пакетића.

Овом приликом, на празник Светог Саве, успјели смо обезбиједити и подијелити у нашим парохијама 100 светосавских пакетића.

Светосавском духовном слављу узели су учешћа и најмлађи ученици подручне школе у Ражљеву.

Истог дана, након Вечерње службе и резања славског колача у Сандићима, сабраном вјерном народу представио се наш дјечији црквени хор ''Дјеца неба'' рецитацијама и отпјевавши химну Светом Сави као и пјесму ''Божић, Божић''.

Захваљујемо се кумовима овогодишње славе у Сандићима, породицама Видовић и Ивановић, који су након пригодног програма припремили трпезу љубави у сали парохијског дома.

Следеће године за кумство јавила се Драгана Антић из Сандића са породицом.

Благодарни смо Господу Богу и Светом Сави на овом дивном и радосном дану, који смо у нашој цркви прославили са нашом дјецом и вјерним народом.

Протонамјесник Кристијан Ђокић

СВЕТИ САВА РАЖЉЕВО САНДИЋИ