Велика Сочаница: Прослава Васкрса

„Васкрсење Твоје Христе Спасе,
Анђели пjевају на небесима;
И нас на земљи удостој:
Чистим срцем да Те славимо!“

Васкрсење Христово свечано је дочекано и литургијски прослављено у парохији сочаничкој, у присуству великог броја вјерника.
Надлежни свештеник  протојереј-ставрофор Славољуб Тривић  у  васкршњој бесједи  поучио је вјерни народ ријечима: „ Нема веће радости од оне коју нам доноси вијест о васкрсењу Христовоме. Васкрсење је знак да је главни непријатељ човјека – смрт побијеђена,  а са смрћу побијеђен је и сваки гријех, побијеђен је и сваки ђаво који иза гријеха стоји и производи смрт у нама. Васкрсење је празник радости, наде, и живота...“  Светој тајни Прићешћа Тијелом и Крвљу Христовом приступили су бројни вјерници. Прочитана  је Васкршња посланица Његове Светости Патријарха српског Господина Иринеја.
После литургијског славља, обављен је трократни опход око светог храма. Прота Славољуб осветио је водицу и Васкршња јаја, која су подијељена вјерном народу.
Такође, поводом највећег хришћанског празника традиционално се одржава такмичење за Најјаче васкршње јаје као и избор најљепшег ушараног васкршњег јајета. Ове године најјаче васкршње јаје је донио Драган Н. Денић из Велике Сочанице, а по одлуци трочланог жирија најљепше ушарано Васкршње јаје украсила је Милица Тривић, ученице 5. разреда ОШ „Никола Тесла“ из Велике Сочанице. Дарове за прва мјеста  даривали су брат и сестра Дарко и Александра Денић из Велике Сочанице.  Дјеци  из црквеног хора, њих шеснаесторо, уручени су скромни поклони које су даровали, такође, брат и сестра Дарко и Александра Денић из Велике Сочанице.
Христос Васкрсе- Ваистину Васкрсе !

протојереј- ставрофор Славољуб Тривић