(ВИДЕО) ВЕЧЕ ДУХОВНЕ ПОЕЗИЈЕ ЕПИСКОПА ФОТИЈА

ТЕСЛИЋ:  ДАНИ КРАЉА ДРАГУТИНА

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, у Теслићу се у периоду од 26.октобра до 14.новембра т.г. одржавају духовно–културне свечаности под називом „Дани краља Драгутина у Теслићу.“

Ове свечаности нас, с једне стране, историјски сјећају на краља Драгутина Немањића, на његову владавину Србијом и просторима Усоре и Соли које је добио на управу од своје таште, угарске краљице Јелисавете, и са друге стране, сјећамо се молитвеног подвига монаха, преподобног Теоктиста, који је следујући јеванђелским ријечима, ко хоће да иде замном, нека узме крст свој (Мк. 9,34), пронашао светосавски пут  Царства Небеског.

Свечаности се одржавају у организацији: Мисијског фонда Епархије зворничко – тузланске и свештенства парохија теслићких, Светосавске омладинске заједнице, СПКД „Просвјете“ Теслић, Културног центра – Теслић, Туристичке организације Општине Теслић и Народне библиотеке „Данило Киш“ из Теслића.

ВЕЧЕ ПОЕЗИЈЕ ЕПИСКОПА ФОТИЈА

У Великој сали Дома Просвјете одржано је вече духовне поезије Епископа Фотија. Вече поезије је организовано и одржано у сарадњи Управе храма Пресвете Тројице и ЈУ Народне библиотеке ''Данило Киш'' из Теслића.

Присутни су се упознали са поетским стваралаштвом Епископа Фотија, који је кроз молитвене химне у своје две књиге –'' Песма Осмом дану'' и ''Вечност ми треба'', дао свој лични печат и доживљај вјере живе.

ДАНИ КРАЉА ДРАГУТИНА ТЕСЛИЋ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПЈЕСМЕ