ЛОПАРЕ: ОБИЉЕЖЕН ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА

На иницијативу Епископа зворничко-тузланског Фотија у порти храмa Покрова Пресвете Богородице у Лопарама свештеници протојереј Милош Тришић, архијерејски намјесник тузлански и  протонамјесник Спасоје Радовановић организовали су  пријем и састанак са представницима свих политичких партија које партиципирају у Скупштини ове локалне заједнице и тако обиљежили Дан српског јединства, празник који се обиљежава у Републици Српској и Србији.

„У име цркве позвали смо на јединство свих за очување Републике Српске, очување српског писма ћирилице, културе и вјерских слобода“, рекао је протојереј Милош Тришић.

Начелник општине Лопаре Радо Савић, је у своје лично име и своје политичке партије подржао иницијативу Епископа зворничко-тузланског Фотија.

„Испред Српске демократске странке ОО Лопаре могу рећи и обећати да ћемо у свом политичком раду се борити на начин да будемо сваки дан бољи, а не гори, да радимо на развоју, афирмацији и заштити наше Мајевице и цијеле Републике Српске“,  рекао је Савић.

Предсједник Општинског одбора СНСД-а у Лопарама Стеван Сандић је поздравио иницијативу владике Фотија за окупљање поводом Дана српског јединства.

„Мислим да су јако корисна оваква дружења позиције и опозиције на локалу и да смо данас радили у  духу наше слоге и јединства за добробит и  наше локалне заједнице и наше државе и усагласили се о заједничком наступу и рјешавању заједничких проблема у интересу српског народа на овом подручју“, саопштио је Сандић.

Извор: Општина Лопаре

ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА ЛОПАРЕ ТУЗЛА