ЦРКВЕНА СЛАВА У НОВИМ ДВОРОВИМА

На дан када наша Православна Црква прославља празник Рођења светог Јована Крститеља и Претече Господњег - Ивањдан, свечано је обиљежена храмовна слава у Новим Дворовима.

Празничном Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Сретен Митровић, свештеник у пензији; а саслуживали су протојереј Ненад Ђурић, парох у Дворовима; јереј Велислав Мишура, парох у Батковићу и ђакон Немања Спасојевић.

Након Литургије обављено је даривање Часног Крста, литија и икона, те је извршен трократни опход око храма.

Након опхода, извршен је и обред благосиљања и ломљења славског колача заједно са кумовима овогодишње славе господином Радом и Лукрецијом Манојловић.

Кумство за следећу годину преузела је госпођа Милена Стојановић.

Молитвено сабрање уљепшали су својим појањем чланови хора "Свети краљ Владислав" из Дворова, на челу са диригентом Наталијом Ђурић.

Након молитвеног сабрања уприличена је трпеза љубави за вјерни народ и госте.

РОЂЕЊЕ СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЉ ХРАМОВНА СЛАВА НОВИ ДВОРОВИ