ХРАМ У УГЉЕВИЧКОЈ ОБРИЈЕЖИ ПРОСЛАВИО ИВАЊДАН

Храм рођења Светог Јована Крститеља у Угљевичкој Обријежи прославио је данас славу Ивањдан служењем литургије, литијом, опходом око храма и ломљењем славског колача, а служен је и парастос за 24 погинула мјештанина у редовима Војске Републике Српске.

Протојереј-ставрофор Драган Драгић, пензионисани свештеник, рекао је у бесједи да народ треба да има што више вјере и учињених добрих дјела за спас душе своје и цијелога свијета.

Међу бројним вјерницима, храмовној слави присуствовао је и начелник општине Угљевик Василије Перић, који је честитао крсну славу свештенству и парохијанима.

"Нека нас овако наша Света Црква окупља у будућности - као што је то чинила и до сада", пожелио је Перић.

Он је рекао да је општина Угљевик у протеклом периоду у Угљевичкој Обријежи урадила низ пројеката који су побољшали квалитет живота мјештана.

​Текст и фото: Младен Василић

РОЂЕЊЕ СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЉ ХРАМОВНА СЛАВА УГЉЕВИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ