ПРОСЛАВА СВЕТИХ КИРИЛА И МЕТОДИЈА - НЕ БЛЕДИ СЕЋАЊЕ НА ПОТОПЉЕНИ ХРАМ У ДРИЊАЧИ

Велики дан и велика радост за нашу парохију и сабрани народ била је прослава Светих Кирила и Методија у Дрињачи ове године.

Свету Литургију служили су архимандрит Гаврило (Стевановић), настојатељ манастира Озрен, протојереј Милош Зекановић, парох зворнички и јереј Мићо Бабић, парох дрињачки.

Свету Литургију својим појањем украсио је хор ''Сабора Срба Светитеља'' из Бање Ковиљаче са хоровођом протођаконом Зораном Кокановићем.

Архимандрит Гаврило бесједио је по прочитаном Јеванђељу и поучио вјерни народ о значају равноапостолне браће Светих Кирила и Методија и важности причешћивања на Светој Литургији.

По завршеној Литургији, бесједио је јереј Мићо Бабић, надлежни парох, који је подсјетио на страдалну историју дрињачке парохије и Храма који је био духовни центар овог краја, а који је потопљен 1955.године.

Такође, надлежни парох је упознао све присутне са великом обновом Храма Светог Ђакона Авакума у Дрињачи која је започета овог прољећа благословом Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског г. Фотија.

Послије Свете Литургије, уследила је литија, затим парастос за пострадале свештеномученике дрињачке проту Милана Петковића и проту Тимотију Поповића и све невино страдале жртве, а потом и благосиљање славског жита ломљење славског колача.

Кумовала су браћа Милан и Марко Остојић из Дрињаче.

Кумство за следећу годину преузели су Ранко, Крсто, Васо Ђурић и Радослав Секулић из Дрињаче.

Потом је уследила трпеза љубави и наступ више културно-умјетничких друштава.

Захваљујемо се свештенству, кумовима, хору и вјерном народу који је узео учешћа и увеличао овај велики дан.

јереј Мићо Бабић,
​парох дрињачки