СЛАВА ХРАМА ВАСКРСЕЊА ГОСПОДЊЕГ У СТАНАРИМА

На Мали Васкрс текуће године, свечано је обиљежна Крсна слава Спомен-храма Васкрсења Господњег у Станарима.

У присуству великог броја вјерног народа, служена је Света Литургија којом је началствовао архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић; уз саслужење надлежних пароха станарских протојереја Рада Танацковића, старијешине храма Васкрсења Господњег у Станарима,  јереја Бранислава Пејчића; протонамјесника Миливоја Тешановића пароха радњанског; умировљеног пароха станарског, протојереја-ставрофора Станислава Рађена и протођакона Игора Станковића (Епархија банатска).

Након Свете Литургије услиједио је избор кума за наредну годину, даривање литија и црквених икона, трократни опход око храма и ломљење славског колача.

Постављена је и трпеза љубави, у складу са дозвољеном ситуацијом. Кум храмовне славе за ову годину је г. НебојшаТешић из Станара.  Кум за следећу годину је г. Далибор Ковачевић такође из Станара.

Протојереј Раде Танацковић

ХРАМОВНА СЛАВА НЕДЕЉА ТОМИНА СТАНАРИ