ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: НАШ ПУТ ЈЕ КРСТОВАСКРСНИ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је данас свету архијерејску Литургију у Манастиру Часног Крста у Сувом Пољу код Бијељине.

У недјељу Крстопоклону, 4. априла 2021, када наша света Црква прославља спомен на свештеномученика Василија, презвитера анкирског и преподобномученика Јефтимија, у присуству вјерног народа овога краја гдје се сусрећу Семберија и Мајевица, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Часног Крста у Сувом Пољу код Бијељине.

Домаћин, архимандрит Нектарије, игуман ове свете обитељи, дочекао је Епископа са вјерујућим народом у чије име је изразио топле ријечи добродошлице.

''Дошли смо данас у наш манастир Часног Крста да се поклонимо крсном знамењу на овај велики дан треће недеље Великога поста када се читава црква и читава васељена поклања управо Крсту да бисмо од Крста добили силу да живимо хришћански како подобајет нама верујућима. Да живимо у распећу Крста и васкрсења. То је оно што смо прихватили у тренутку када смо крштени. Од крштења па кроз читав живот наш пут је крстоваскрсни. Човек је крстолико биће, ако ходи путем спасења. Исто можемо рећи и за читаве народе који имају свој посебни крст.

Ми Срби смо крстоносни народ, распети народ од Косова па до данашњега дана и треба непрестано да се сећамо најсветлијих тренутака из своје историје и да се на њих угледамо. Да се не угледамо на оне тренутке у историји када смо били млаки у вери и чак можда одступали од ње.Нажалост, били је и таквих периода'' рекао је Преосвећени Епископ Фотије у својој бесједи.

Епископу су саслуживали, у братској љубави и Христовој оданости, архимандрит Симеон (Обреновић), игуман манастира у Доњој Бишњи код Дервенте, протојереј – ставрофор Цвико Мојић, бијељински парох у пензији и протођакон Богдан Стјепановић.

Погледајте још: ЗАПИС О МАНАСТИРУ ЧАСНОГ КРСТА

ВАСКРШЊИ ПОСТ НЕДЕЉА КРСТОПОКЛОНА МАНАСТИР ЧАСНОГ КРСТА СУВО ПОЉЕ РАВНО ПОЉЕ