БАЊА ВРУЋИЦА: СТОТИНЕ ВЈЕРНИКА НА ПОКЛОЊЕЊУ МОШТИМА СВЕТОГ НЕКТАРИЈА ЕГИНСКОГ

У недељу Православља,25.2.2018., у храму Вазнесења Господњег-Бања Врућица, излила се велика Благодат Божија. Јеромонах Максим Илић, намјесник манастира Пресвете Тројице у Подновљу, донио је вјерном народу нашег храма, честицу светог Нектарија Егинског Чудотворца, на духовно окрепљење и поклоњење истој. У 17:00 часова јеромонах Максим, у присуству преко 350 вјерника као и протојереја ставрофора Саве Кнежевића и Мире Ђукарића, служио је вечерње богослужење и молебан пред моштима. По окончању богослужења служашчи је надахнуто говорио о овом Божијем угоднику. За сва добра, искрену љубав, подршку и свесрдну помоћ манастиру Подновље, уручена је захвалница оцу Миру. Након бесједе, дуго времена су вјерни прилазили да цјеливају мошти, те буду помазани уљем светог Нектарија Егинског и приме његову иконицу.

Протојереј-ставрофор Миро Ђукарић