ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕРИ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ И БИХ У ПОСЈЕТИ ЕПАРХИЈИ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКОЈ

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик и предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић састали су се у Владичанском двору у Бијељини са Епископом зворничко-тузланским г. Фотијем.

Данас, на празник Светог Апостола Томе, Преосвећени Епископ зворничко тузлански господин Фотије примио је српског члана Предсједништва БиХ господина Милорада Додика, предсједника Владе Републике Српске господина Радована Вишковића, министра комуникација и транспорта БиХ господина Војина Митровића, градоначелника Бијељине господина Мићу Мићића и предсједника Општинског одбора СНСД-а Бијељина господина Недељка Ћорића.

Додик је рекао да му је увијек веома драго да дође у Бијељину, а посебно задовољство му представља сусрет са Владиком Фотијем и часним оцима Српске православне цркве.

Додик је нагласио да је ово прилика да још једном у разговору са Владиком Фотијем изрази спремност републичких институција да сарађују на свим питањима важним за Цркву, српски народ и Републику Српску.

Српски члан Предсједништва захвалио је Владики Фотију, СПЦ у цјелини и епархијама у Републици Српској на сарадњи и обостраном разумијевању, која је од великог значаја за сваког политичара и хришћанина.

Састанку су присуствовали и градоначелник Бијељине Мићо Мићић, министар транспорта и комуникација у Савјету министара Војин Митровић и посланик у Народној скупштини Српске Недељко Ћорић.

Извор: РТРС

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ВЛАДА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ ПРЕМИЈЕР РАДОВАН ВИШКОВИЋ МИЛОРАД ДОДИК МИЋО МИЋИЋ НЕДЕЉКО ЋОРИЋ ВОЈИН МИТРОВИЋ МИНИСТАР